GP Monaco 2021: Monoposty McLaren se obléknou do barev Gulf

McLareny pojedou Grand Prix Monaka v barvách petrolejářské společnosti Gulf, jíž zdobí dlouhá tradice v motoristickém sportu. Přední stál Formule 1 tak oslaví dlouholeté partnerství s legendární značkou Gulf.

Společnost Gulf je známa nejen mazivy a oleji špičkové kvality, ale i rozsáhlým závodním programem, a tak závodní vozy ve válečných oranžovo-bleděmodrých barvách není nouze již desítky let. Lze je vidět například na legendárním vytrvalostním závodě 24 hodin Le Mans, ale i třeba v zámoří, kde je Gulf doma – v USA v Texasu. Historie této firmy se píše již od roku 1901! Nyní se Gulf výrazněji připomene i fanouškům Formule 1, kteří často ani netuší, že špičkové produkty této firmy používá stáj McLaren.

McLaren Racing a Gulf Oil International totiž oslaví své historické partnerství představením jedinečné edice závodního monopostu Formule 1 stáje McLaren v ikonické oranžovo-bleděmodré kombinaci závodních barev Gulf. Tento design bude využit speciálně jen pro prestižní Velkou cenu Monaka, která se koná 21.–23. května 2021. Po celý závodní víkend bude stejná kombinace barev Gulf také na kombinézách a přilbách jezdců Landa Norrise a Daniela Ricciarda, na overalech mechaniků a v padoku týmu McLaren.

„Bude to pocta týmu McLaren i monopostu v závodním barevném provedení Gulf. Jsme obrovskými fanoušky jedinečného designu a nadčasové kombinace modré a oranžové barvy Gulf, které patří mezi nejoblíbenější barevnou kombinaci v motorsportu vůbec. Oslavíme tak i tuto část kultury, která přesahuje svět motoristického sportu,“ řekl Zak Brown, generální ředitel McLaren Racing.

„Partnerství Gulf a McLaren sahá až do roku 1968 a je jedním z nejúspěšnějších partnerství v motoristickém sportu. Jsme neuvěřitelně nadšeni, že můžeme vzdát hold tomuto dědictví naším klasickým Gulf designem a to navíc na Velké ceně Monaka, na nejpozoruhodnější a nejstylovější události v kalendáři Formule 1,“ prohlásil Mike Jones, výkonný ředitel Gulf Oil.

Přímý přenos Velké ceny Monaka můžete sledovat tuto neděli 23.5.2021 od 14:45 na programu Sport2. Navíc v úzké spolupráci se zástupcem výrobce (což je jediná záruka kvality a originality) už brzy nabídne náš partnerský eshop KvalitniDily.cz kompletní sortiment olejů a maziv Gulf, včetně autokosmetiky a autochemie. O spuštění prodeje produktů této věhlasné značky budeme informovat ve speciálním článku.

Mohlo by se vám líbit...