Fronty na registr vozidel dokazují nesmyslnost některých opatření

Vláda ČR dosáhla dalšího prodloužení nouzového stavu, přestože trvá na dodržování mnoha naprosto nesmyslných omezeních. Jedním z takových je omezená pracovní doba úřadů, která vede jen k frontám představujícím daleko větší riziko přenosu nemoci Covid-19, než jaké by bylo při normálním režimu úřadů.

Fronta na registr vozidel v Praze 9 dne 9.12.2020

Fronta na registr vozidel v Praze 9 vyfocená včera, tedy dne 9.12.2020, jasně ukazuje, že dva úřední dny a ještě s omezenou úřední dobou, jsou jakožto opatření v boji proti novému koronaviru naprostým nesmyslem. Kumulace lidí v úřední dny je totiž doslova neúnosná. Jak je vidět z fotografie, s dodržováním dvoumetrových odstupů si také moc lidí nedělá vrásky. Na druhou stranu, pokud by byly rozestupy řádně dodržovány, možná by fronta čekajících způsobila dopravní kolaps na nedaleké frekventované Poděbradské ulici.

Asi není třeba zdůrazňovat, že postavit se do fronty navíc vůbec neznamená, že se dostanete na řadu. Úřední hodiny jsou totiž v pondělí od 8 do 13 a ve středu od 13 do 18, tedy jen 5 hodin v jeden úřední den. To samozřejmě nemůže v žádném případě stačit. Zoufalí motoristé přitom nechtějí převody vozidel odkládat, a to ani ne tak z obav z nedodržení desetidenního termínu k převodu vozidla na nového majitele, ale spíše ze strachu z možných problémů, pokud by nový majitel vozidla sbíral pokuty nebo třeba způsobil dopravní nehodu a ujel.

Nespokojenost lidí se stupňuje, čemuž se ani nelze divit. Většinou si ale svůj vztek vybíjejí na úřednících, kteří za danou situaci nemohou. Dokonce už i nastala situace, kdy úředníci museli volat Městskou policii. Zde je vidět, že tento stav je v delším časovém horizontu neudržitelný a že změna je bezpodmínečně nutná!

O návrat do normálního režimu nestojí jenom motoristé, ale i úředníci, pro něž jsou dva úřední dny v týdnu naprosto vyčerpávající. Většinou jde o matky, které v dané dny přijíždějí do zaměstnání již brzo ráno a odcházejí až po šesté hodině večer – bez ohledu na úřední hodiny v dané dny, tedy pondělí a středu. Magistrát hlavního města Prahy, který jim tuto naprosto nesmyslnou pracovní dobu nařídil, ale zůstává v klidu – vždyť ti, co o této pracovní době rozhodli, daleko dříve než znavené úřednice už jistě sedí doma v rodinném kruhu. Zde je na místě dodat, že úředníci registru vozidel chodí do zaměstnání i v ostatní pracovní dny, kdy zpracovávají například žádosti týkající se hromadných převodů, tedy třeba převody vozidel zadané autobazary nebo internetové objednávky.

Fronta před registrem vozidel jasně dokazuje, jak nesmyslným opatřením je omezení pracovní doby úřadů. Stejně jako některá další opatření, jako například do nedávna nařízené uzavření malých obchodů, je i toto namířeno proti lidem a s ochranou zdraví nemá vůbec nic společného.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.