Frankfurtský autosalon: Volkswagen uvádí elektromobil ID.3

Volkswagen na IAA 2019 představuje elektromobil ID.3. První model na základě platformy MEB pro elektromobily má neutrální bilanci emisí CO2 a ohromí vysokou úrovní jízdní dynamiky, která je pro elektromobily charakteristická.

ID.3 dává najevo také svým vzhledem, že je více než jen dalším novým modelem. Jeho vizionářský design již zdaleka ohlašuje novou éru elektromobility, ale současně také vytváří nabídku prostoru, která zcela využívá výhody kompaktní konstrukce elektrického pohonu. Při vnějších rozměrech, které jsou srovnatelné s modelem Golf, nabízí interiér vozu vnitřní prostor, který nemá v této třídě obdoby.

Automobil s krátkými převisy nemá středový tunel. Interiér ve stylu „open space“ proto nabízí překvapivě velkorysý prostor, který se vyrovná nižší střední třídě, čímž stanovuje nová měřítka v kompaktní třídě. Pětimístný interiér modelu ID.3 doplňuje zavazadlový prostor o objemu 385 litrů za druhou řadou sedadel.

Automobil dodávaný se třemi variantami výbavy umožní zpočátku dojezd až 420 kilometrů (WLTP). Všechny modely ID.3 jsou vybaveny nejžádanější sadou akumulátorů, která disponuje skutečně využitelnou kapacitou 58 kWh. Pro sériovou verzi budou později nabízeny také menší sady akumulátorů s kapacitou 45 kWh a dojezdem až 330 kilometrů, resp. větší sady akumulátorů s kapacitou 77 kWh a dojezdem až 550 kilometrů.

Díky možnosti rychlého nabíjení lze u mode-lu ID.3 doplnit pomocí nabíjecího výkonu 100 kW během 30 minut dostatek elektrické energie pro ujetí 290 kilometrů (WLTP) nebo cca 200 km na dálnici – to je výrazně více, než je dosud v segmentu kompaktních vozů obvyklé. Volkswagen bude poskytovat záruku na akumulátory modelu ID.3 po dobu 8 let, resp. do ujetí 160 000 kilometrů.

Při uvedení modelu ID.3 na trh bude Volkswagen nabízet nabíjecí stanici pro domácí použití. ID. Charger bude k dispozici ve dvou verzích s různým nabíjecím výkonem. Na přání se bude dodávat rovněž nabíjecí stanice s datovým připojením a dálkovým přístupem. Podle požadavků zákazníka může být nabíjecí stanice vybavena také vlastním elektroměrem.

V závislosti na verzi může zákazník využívat funkce z oblasti konektivity, jako je ovládání pomocí aplikace nebo dálková údržba. Řidiči tak mohou ID.3 jednoduše připojit k elektrické síti na noc a komfortně nabíjet akumulátory. Všechny nástěnné nabíječky Volkswagen slibuje za výrazně nižší ceny v porovnání se současnými tržními cenami.

Základní cena elektromobilu ID.3 bude v Německu pod hranicí 30 000 eur (cca 798 000 Kč). První vozy ID.3 budou v Německu předány zákazníkům v polovině roku 2020. Kdy se dostanou k případným zájemcům z ČR automobilka neuvedla.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.