Finská rallye: Toyota Yaris WRC zkusí potřetí vyhrát

Tým Toyota Gazoo Racing WRT jde již za svým třetím vítězstvím za poslední tři roky na Finské rallye, kde letošní sezóna pokračuje ve dnech 1.-4. srpna. Finské šotolinové cesty jsou ze všech soutěží nejrychlejší. Patří mezi domácí cesty vozu Toyota Yaris WRC, který byl vyvinut v sídle týmu nedaleko servisního parku rallye ve městě Jyväskylä.

Všichni současní členové týmu už dokázali Finskou rallye vyhrát. Ott Tänak s toyotou v roce 2018, Kris Meeke dosáhl vítězství v roce 2016, zatímco Jari-Matti Latvala ovládl domácí podnik dokonce třikrát, v letech 2010, 2014 a 2015.
Finská rallye se jede na hladkých šotolinových cestách v lesích středního Finska, které se vyznačují velkými skoky a četnými horizonty. Pro dosažení maximální rychlosti jsou rozhodující přesně načasované pokyny navigátora a správné vedení vozidla. Vzhledem k vysokým rychlostem jsou časové rozdíly menší než obvykle a každá malá chyba se trestá.

Trasa pro letošní ročník je podobná té z roku 2018, kdy byla téměř z 65 procent nová. Začíná se ve čtvrtek večer tradiční rychlostní zkouškou Harju v samotném centru města Jyväskylä a v pátek se jezdci vydají na západ, kde je čeká 10 erzet. Sobota je vyhrazena osmi okruhům směrem na jihozápad o celkové délce 132,98 kilometrů, včetně zkoušky, která se vrací do Leustu. Celá rallye končí v neděli dvěma erzetami v Laukkaa a Ruuhimäki, přičemž druhý průjezd Ruuhimäki bude „Power Stage“.

„Rallye Finsko je pro náš tým velmi významný podnik. V posledních dvou letech jsme ji vyhráli a máme skvělou příležitost získat třetí vítězství v řadě. Dobře známe zdejší cesty a jejich vlastnosti a víme, že náš vůz se pro ně skvěle hodí. Ale nebereme nic jako samozřejmost. Naši soupeři usilovně pracovali na tom, aby se na této rallye zlepšili, takže se musíme naplno soustředit a bojovat o co nejlepší výsledek,“ řekl Tommi Mäkinen, šéf týmu.

Více se dočtete na stránkách našeho partnerského magazínu RacingLife.cz ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.