Fabian Kreim v Zell am See vyhrál „Ice Race of Champions“

Jezdci Škoda bavili přibližně 16 000 fanoušků závodů a rallye, kteří se přišli podívat na akci GP Ice Race v rakouském Zell am See-Kaprun (1.–2. února 2020). O vítězství v soutěži nazvané „Ice Race of Champions“ bojovali za volantem speciálů Škoda Fabia Rally2 evo s pohonem všech kol a výkonem 290 koní tři držitelé mistrovských titulů a jeden vicemistr.

Během prvního únorového víkendu se konala unikátní akce GP Ice Race, na niž se sjelo přibližně 150 jezdců s historickými i moderními závodními i rallyovými vozy. Filip Mareš z České republiky (juniorský mistr Evropy ERC1, 2019), Martin Koči (mistr Slovenska) a Fabian Kreim (mistr Německa) vyhráli mistrovské tituly v roce 2019. Julian Wagner, který byl v Rakousku domácím jezdcem, dojel v rakouském šampionátu 2019 těsně za vítězem. Pro souboje v rámci závodu „Ice Race of Champions“ jel každý z nich s identickým vozem Škoda Fabia Rally2 evo, připraveným továrním týmem.

Pro vítězství v soutěži „Ice Race of Champions“ se sčítaly výsledky ze soboty a neděle. Fabian Kreim, který v sobotu zvítězil a v neděli byl na druhém místě, skončil na celkově prvním místě. Za ním dojel Julian Wagner, jenž v sobotu obsadil třetí a v neděli první místo. Jako poslední na stupních vítězů stanul třetí Martin Koči, který byl první den druhý a v neděli čtvrtý. Pro čtvrtého Filipa Mareše byla akce GP Ice Race vítanou příležitostí k přípravě a tréninku jízdy na ledu a sněhu. Juniorský mistr Evropy (ERC1) pojede s privátně nasazeným vozem Škoda Fabia Rally2 evo na nadcházející Švédské rallye (12. 2.–16. 2. 2020).

Jan Kopecký, který v roce 2019 na GP Ice Race s vozem Škoda Fabia zvítězil ve své kategorii, je mistrem světa kategorie WRC2 z roku 2018 a sedminásobným mistrem České republiky, si letošní GP Ice Race užil jako kouč mladých jezdců a současně s vozem Škoda Fabia Rally2 evo bavil diváky při předváděcích jízdách.

Výsledky závodu
1. Fabian Kreim (D), Škoda Fabia Rally2 evo, 18 bodů
2. Julian Wagner (A), Škoda Fabia Rally2 evo, 16 bodů
3. Martin Koči (SK), Škoda Fabia Rally2 evo, 12 bodů

Číslo dne: 16 000
Na GP Ice Race 2020 v Zell am See-Kaprun se přišlo podívat přibližně 16 000 diváků.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.