Elektromobil Corsa-e pro rallye: vypadá to jako špatný vtip, ale je to realita!

Populární pohárové vozy Opel Adam Cup mají od příštího roku na tratích rallye nahradit elektromobily postavené na základě modelu Corsa-e. Výstavní premiéru měl tento rallyový elektromobil na autosalonu ve Frankfurtu.

Každý, kdo někdy viděl, jak rychle hoří elektromobil po nehodě, si teď asi klepe na čelo. A co víc, koho bude bavit koukat na závody „mixérů, vysavačů, sekaček na trávu“ nebo jak to nazvat. Tohle totiž nepochopí ani řada těch, co elektromobily v běžné provozu vidí rádi. O skalních fanoušcích rallye nemá cenu mluvit, ti to prostě nepřenesou přes srdce.

Nicméně Opel e-rallye Cup se od příštího roku stane realitou! „Corsa-e je elektrický automobil pro každého – plně vhodný pro každodenní použití a absolutně cenově dostupnými atributy, které se stejně vztahují na motoristický sport. Nová Corsa je také zábavná a obzvláště dynamická. S využitím sériového vozu jako základu jsme prvním výrobcem automobilů na světě, který vyvinul elektrický rallyový vůz,“ řekl Michael Lohscheller, generální ředitel Opel.

Jestli chcete vědět, co podle genrálního ředitele Opelu znamená „cenově dostupný,“ nebo vás prostě zajímají další detaily týkající se rallyového elektromobilu, použijte tento odkaz a přejdete na stránky našeho partnerského magazínu RacingLife.cz, kde se dozvíte víc.

Bude zajímavé také sledovat, jaký zájem o nový Opel Corsa-e Rally projeví jezdci a soukromé týmy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.