e-Salon návštěvníkům představuje zajímavé elektromobily

Výstaviště v pražských Letňanech v těchto dnech patří elektromobilitě. Na návštěvníky čeká především zajímavá přehlídka elektrických aut, řadu z nich si navíc mohou při testovacích jízdách vyzkoušet.

K největším lákadlům e-Salonu 2023 patří Peugeot Inception Concept

Výstaviště v pražských Letňanech teď dává vzpomenout na zašlou slávu autosalonů, když kromě jiného představuje řadu elektromobilů a některé v české premiéře. Najdete zde ale i hybridy, jako je například nová Dacia Jogger Hybrid. Jen o kousek dál na stánku Renaultu stojí nový Scénic a Espace nebo Megane E-Tech Electric.

Na výstavišti nechybějí ani čínské značky, jako je DongFeng, Nio nebo MG, které přivezlo nový plně elektrický kombík MG5. Nechybí však ani už dříve uvedené MG4, tedy výrazně levnější konkurent třeba Volkswagenu ID.3, který ve výrobním plánu německé automobilky nahradil elektrický model e-Golf. Právě VW zde představuje žhavou novinku v podobě velkého ID.7, nechybějí ale ani další modely tohoto výrobce včetně konceptu ID GTI. Škoda přivezla nový Superb a Kodiaq v hybridním provedení, ale samozřejmě i plně elektrický Enyaq.

Kia ohromuje obřím plně elektrickým SUV EV9, vedle něhož najdete i již známé modely EV6 a EV6 GT. Nechybí Hyundai s novou Konou či Fiat s modelem 600e, který nabízí o něco více místa, než známá „pětistovka“. Prémiová francouzská značka DS představuje celou svou modelovou řadu v atraktivním designu, stánku Peugeotu dominuje odvážný elektrický Inception Concept, vybavený indukčním nabíjením, pomocí nějž se vůz nabíjí rychlostí 150 km za 5 minut a plně nabitý je schopný urazit vzdálenost 800 kilometrů!

Automobilka Opel představuje českým řidičům nejen novou plně elektrickou Corsu, ale i hybridní Astru GSe a to i v provedení kombi. Nechybějí ale ani vozy dalších výrobců, a tak zde najdete třeba stánek Seatu či Fordu, vystavené automobily Lucid a Tesla. Mimochodem Teslu model 3 zde představuje i Mototechna, kde patří tento model k vyhledávaným ojetým elektromobilům.

Tesla model 3 patří k nejžádanějším plně elektrickým ojetinám v síti Mototechna

Kdo se rozhodne na e-Salon vyrazit, měl by vědět, že v okolí jsou parkovací zóny. Přímo u výstaviště je sice zpoplatněné, ale velké parkoviště pro návštěvníky. Právě zde je tam vhodné svůj vůz odstavit.

Velké rodinné SUV pod označením EV9 představuje Kia

Pokud ještě nevíte, zda e-Salon probíhající do neděle 12.11.2023 navštívit, třeba vám pomůže v rozhodování naše fotogalerie z výstaviště.

Mohlo by se vám líbit...