Dva vítězové Rallye Dakar přijedou na Dakar setkání do Sosnové

Celkem osmkrát se postavily na stupně vítězů Rallye Dakar dvě legendy, které přijedou 24. března do Sosnové. Dvojnásobný absolutní vítěz Jean-Louis Schlesser a Karel Loprais, který ovládl kategorii kamionů s Tatrou. Ale chybět by neměl ani Jiří Moskal, jenž jako první Čech vedl kamion v této náročné rallye. I tento historický LIAZ by se měl v Sosnové opět ukázat.

Popularita Rallye Dakar a dalších maratonských rallye, jako je například Africa ECO Race, má v České republice jasného jmenovatele a tím jsou historické úspěchy legendárních kamionů LIAZ a TATRA. Právě s Tatrou závodil nejslavnější český dakarský závodník a dnes již legenda motorsportu Karel Loprais. Ten v těchto dnech oslavil sedmdesáté narozeniny. Na blížící se Dakar Setkání dorazí osobně a k vidění bude také jeho vítězná Tatra Puma, ale i další vozy Tatra 815 4×4 a Tatra 6×6 s nimiž Karel Loprais šířil věhlas kopřivnické automobilky.

Velkou ctí bude při této slavnostní příležitosti přivítat zahraniční dakarskou legendu, jíž je dvojnásobný absolutní vítěz Rallye Dakar, Francouz Jean-Louis Schlesser, který slavnou Rally Paříž – Dakar vyhrál v letech 1999 a 2000. Příznivci nejnáročnější dálkové rallye si jistě vzpomenou na jeho modrou buginu vlastní konstrukce.

Schlesser zakotvil v pozici ředitele konkurenční Africa ECO Racea Eco Race, která se jede ve stopách původní Rallye Dakar, zatímco soutěž s tímto názvem se přestěhovala do Jižní Ameriky. Dakarské vítězství má na svém kontě i Tomáš Tomeček, vítěz Rally Granada – Dakar 1995, coby navigátor Karla Lopraise a také trojnásobný vítěz Africa Eco Race (2011-12 a 2014). Ani Tomeček nebude chybět.

Mezi diváky a v servisním zázemí se bude pohybovat také další vítěz Rallye Dakar, kterým je nestor dálkových soutěží Josef Kalina. Ve výčtu legendárních dakarských závodníků, kteří budou k vidění například i na autogramiádě, nesmí chybět ani Jiří Moskal, který si z Rallye Dakar odvezl mimo jiné i druhé místo v kategorii kamionů.

Dakar setkání se koná v neděli 24. března 2019 od 9 hodin a diváci uvidí špičkové české i zahraniční týmy s technikou v akci na trati autodromu. Prohlédnout si dakarské speciály z blízka bude možné v servisním zázemí i na trati. Za všechny účastníky jmenujme například špičkové české týmy Big Shock Racing s kamionem LIAZ, Tatra Buggyra Racing, MKR Racing s kamiony Renault, Tomáše Ouředníčka s Hummerem, motocyklový tým MRG a další závodníky s kamiony, terénními vozy, motocykly a čtyřkolkami, kteří se účastní anebo účastnili offroadových a maratónských soutěží.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.