DS Automobiles na výstavě v pařížské Invalidovně

Značka DS se v termínu 31.1.–2.2. 2019 zúčastnila v Paříži 34. ročníku výstavy Festival Automobile International věnované designu automobilů. Návštěvníci si zde mohli prohlédnout vůz DS X E-Tense ztělesňující vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035. Vedle bylo v předpremiéře vystaveno i nové SUV DS3 Crossback, které se začne za několik měsíců prodávat.

Prestižní prostor Invalidovny posloužil rovněž k prezentaci vozu DS7 Crossback. První DS druhé generace bylo k dispozici i na vyzkoušení na krátké trati v centru Paříže, což byl zcela jistě nejlepší způsob, jak umožnit veřejnosti posoudit jeho vlastnosti do nejmenšího detailu. Pro milovníky adrenalinu a motorsportu byl určen vůz DS E-Tense FE19, formule E stáje DS Techeetah.

34. ročník výstavy Festival Automobile International se opět konal v prestižním prostoru pařížské Invalidovny v centru města, a to od 31. ledna do 3. února 2019. Toto mimořádné historické místo hostilo Fashion Week Automobile, na němž se sjely výjimečné vozy, aby potěšily malé i velké milovníky krásných karoserií. Návštěvníci se při této příležitosti měli možnost přenést do roku 2035 a prohlédnout si elegantní koncept DS X E-Tense, který je dílem týmů společnosti DS Automobiles.

Hold byl vzdán i modelům DS nové generace: v předpremiéře se představí DS3 Crossback a vůz DS7 Crossback byl jak vystaven, tak nabízen ke zkušební jízdě. Na návštěvníky čekal rovněž 100% elektrický monopost DS E-Tense FE19, který v letošní sezóně nasadila stáj DS Techeetah do mistrovství světa ABB FIA Formule E.

DS7 Crossback

DS X E-Tense, vize pro rok 2035
Vůz DS X E-Tense ztělesňuje vizi značky o luxusu vozů DS v horizontu roku 2035, budoucnosti, v níž se snoubí technologie s poezií. Týmy DS se při tvorbě tohoto dream caru inspirovali světem budoucího luxusu a opatřili ho technologiemi, které bude ještě třeba dovyvinout, ale kladli důraz i na krásu, lidský přístup, smyslové požitky a výjimečnost. Představovali si, jak by chtěli zákazníci žít a prožívat radost z jízdy ve voze DS v roce 2035.

DS X E-Tense má elektrický pohon, který vyvinula DS Performance, divize věnující se v rámci značky DS automobilovému sportu. V interiéru je patrná inspirace francouzskými módními salony, a to například na proplétané kůži, která je dílem sedlářských mistrů DS, nebo na technice využívající peří, kterou vyvinula firma Maison Lemarié. Hodinářská firma BRM zase dodala virtuální hodiny a značka Focal audiovýbavu.

Jde o duální automobil, pro který je typická asymetrie – na jedné straně je kokpit a na druhé luxusní kabina. Snoubí se v něm síla poskytovaná motorem a francouzský životní styl při autonomním řízení.

Kokpit se zleva otevírá dveřmi ve tvaru krovky, v nichž se proplétá karbon a kůže. Velké sedadlo ve tvaru pyramidy se přizpůsobuje tvaru těla řidiče. Na volantu před řidičem byla použita kůže, dřevo a kov. Dvoubarevná kůže je v odstínech modrá Millenium a námořnická modř a její provedení podtrhuje perlové prošití. Velká pozornost byla věnována i pedálovému ústrojí. Všechny detaily přispívají k intenzivním pocitům řidiče v kokpitu, který by podle automobilky měl pocítit nával adrenalinu ještě před samotným nastartováním.

Na pravé straně vládne jiná atmosféra. Z řidiče se po nasednutí dveřmi ve tvaru motýlího křídla stává pasažér, který může být v autě sám, nebo s doprovodem. Asymetrie vozu přináší nové objemy pod průhlednou skleněnou kapslí. Pasažér se usadí do pohodlné schránky uprostřed velkého sedadla s masážní funkcí ve tvaru ptačího křídla s měkkým límcem v horní části. Zážitek ze samočinného řízení může být zajímavý, pro neřidiče mimořádný, ale pro ty, co rádi drží volant pevně v rukou… K plynulosti linií v kokpitu přispívá absence obrazovek. Displeje nahrazují prosklené plochy. Díky skleněné podlaze je možné sledovat silnici pod vozem.

DS3 Crossback

DS3 Crossback s řadou moderních prvků
DS3 Crossback je druhým modelem DS druhé generace a používá vyspělé technologie: světlomety DS Matrix LED Vision, kliky dveří, které jsou schované v karosérii a automaticky se vysouvají v případě potřeby nebo zcela zdigitalizované místo řidiče. Avantgardní pojetí, které doplňuje bohatá výbava a mnoho bezpečnostních prvků i podpůrných prvků řízení, příjemný komfort a propracovaná akustika.

Vůz přináší širokou nabídku personalizace: 10 odstínů karoserie, 10 stylů kol, 3 odstíny střechy, 5 stylů interiéru – DS Montmartre, DS Bastila, DS Performance Line, DS Rivoli, DS Opera a v limitované edici při uvedení na trh také la Première. Každý si může upravit vůz podle sebe. V nabídce je čalounění z tlačené kůže nebo z kůže Nappa s plným lícem, proplétaná tkanina či Alcantara, volant celý obšitý plnohodnotnou kůží, kovové dekorativní prvky s motivem „Clous de Paris“.

Nový automobil a jeho limitovaná verze La Première se ve světové premiéře představily na pařížském autosalonu 2018 a nyní jsou k dispozici k prodeji. Do dealerské sítě DS se dostanou na jaře letošního roku.

DS7 Crossback jako nositel inovací
Vůz DS7 Crossback je prvním DS druhé generace, který díky svému charismatickému designu, špičkovým technologiím, eleganci i v tom nejmenším detailu a komfortu, z něhož vyzařuje dynamický klid, ztělesňuje ambice značky, tedy nabídku inovací a francouzského know-how zajišťujícího luxus v automobilovém světě.

Světelný podpis (grafika světlometů), který je základem avantgardního stylu DS, se přímo inspiroval od koncepčního vozu DS E-Tense. Pohyblivé moduly LED předních světlometů DS Active LED Vision, jsou poutavé a současně výkonné. Dalším rozlišovacím prvkem jsou zadní světla s plochou svítících šupin vytvářející jedinečný efekt hloubky.

DS7 Crossback interiér

Interiér vozu DS7 Crossback je moderní a elegantní a díky nabídce pěti stylů čili Inspirations dokáže uspokojit vkus i chutě každého zájemce. Pojmenování čtyř z těchto stylů odkazuje na Paříž, kolébku značky DS: DS Bastila, Rivoli, Faubourg a Opera. Pátý na svět závodů a sportu: DS Performance Line. Každý detail, každý ušlechtilý materiál těchto Inspirations ctí řemeslnou tradici a byl důkladně vybrán a zpracován za účelem vytvoření jedinečné atmosféry.

Automobil nabízí nejen exkluzivní design, ale také výrazné technologie a inovace, jako například DS Connected Pilot otevírající cestu k samočinnému řízení, DS Active Scan Suspension, tedy odpružení DS 21. století, nebo systém DS Night Vision, který zaručuje kvalitní vidění ve tmě. Při příležitosti 34. ročníku výstavy Festival Automobile International bude vůz DS7 Crossback k dispozici pro vyzkoušení, a to hned ve dvou exemplářích se stylem interiéru DS Opera, jeden s motorem BlueHDi 180 a automatickou převodovkou a druhý s motorem PureTech 225 a automatickou převodovkou.

DS E-Tense FE 19, Formule E stáje DS Techeetah
DS Automobiles je jedinou francouzskou značkou, která je oficiálně zastoupena na závodech FIA nové generace, jichž se účastní 100% elektrické monoposty. Vůz DS E-Tense FE19, který pod taktovkou divize DS Performance, se účastní mistrovství ABB FIA Formule E 2018/19 jako zástupce stáje DS Techeetah.

Více se dočtete v našem partnerském magazínu Racing Life ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *