Do prodeje přišla nová generace zimních pneumatik Falken

Značka Falken uvedla na trh novou vylepšenou generaci zimní pneumatiky Eurowinter HS01 pod označením Eurowinter HS02 a HS02PRO.

Během zimních testovacích jízd ve švédském Arnemarku dosáhly nové Falken Eurowinter HS02 a HS02PRO oproti předchozí generaci lepších výsledků v přilnavosti na sněhu, hlučnosti a komfortu, palivové účinnosti, ovladatelnosti na suchém povrchu i ovladatelnosti a brzdění na mokrém povrchu. Nyní jsou tyto nové pneumatiky již v prodeji a koupit si je mohou i motoristé v České republice.

Novinky pro zimní sezónu jsou od japonské značky Falkem hned dvě. První z nich je Falken Eurowinter HS02, který má symetrický dezén a je dostupný od 14 do 19 palců. V rozměru 205/55 R16 je běhoun schopný vytlačit 78 litrů vody za sekundu, což znamená velmi dobrou ochranu vůči aquaplaningu.

Druhou novinkou je Falken Eurowinter HS02PRO, jenž sází na asymetrický design určený pro těžší vozy SUV s velkými dynamickými požadavky. Tato zimní pneumatika je k dispozici od 16 do 21 palců. V rozměru 245/45 R18 dosahuje ještě větší odvod vody, a to až 101 litrů za sekundu.

Novinky od značky Falken jsou čerstvým přírůstkem do nabídky zimních pneumatik. Protože byly uvedeny až nyní, nelze je najít v žádných testech zimních pneumatik – v těch doposud figurovaly pneumatiky Falken předchozí generace. Dovozce pro český trh však jménem výrobce slíbil, že do dalších testů už bude nasazen plášť s novým dezénem.

Mohlo by se vám líbit...