Cupra odhaluje interiér koncepčního elektromobilu

Značka Cupra již brzy odhalí koncepční vůz, který je prvním silničním elektromobilem exkluzivní španělské značky. Nyní odhalila alespoň část interiéru vozu, když letmí pohled na exteriér poskytla již dříve.

Na výrazně tvarované linie exteriéru koncepčního vozu navazuje jeho interiér. Ve velkorysém vnitřním prostoru se podle výrobce prolínají vytříbené materiály s vyspělou technikou. Cílem designérů prý bylo vytvořit interiér s dokonalou rovnováhou mezi zaměřením na řidiče a komfortem cestujících.

V tiskové zpávě se doslova píše: „Kontrastní barvy v interiéru vytvářejí ve spojení se strukturálními díly z uhlíkového kompozitu a dynamickým přístupem k technologiím a designu luxusní vnitřní prostor, umocňující dojem lehkosti.“ Optimální pozornost prý byla věnována jak řidiči, tak cestujícím, sportovním výkonům i praktičnosti.

Značka Cupra se tak přidává k dalším výrobcům vidícím budoucnost v elektromobilitě a drží tedy krok s dalšími značkami koncernu Volkswagen. Koncept nového elektromobilu Cupra bude vystaven ve světové premiéře na letošním mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. Odhalí se tedy už za pár dní.

Značka však ještě dříve chystá jeho digitální premiéru. Ta proběhne 2. září.

První snímek konceptu jsme uveřejnili ZDE

Mohlo by se vám líbit...