Cupra Ateca Special Edition upoutá na první pohled

Značka Cupra v rámci ženevského autosalonu představila model Ateca Special Edition. Jde o vylepšenou verzi modelu Cupra Ateca, která přináší nové provedení, sofistikovanost a přitažlivost.

Model Ateca znamenal začátek nové éry výkonných vozů značky Cupra. Zůstává jedinečným modelem v nabídce značky a provedením Special Edition byl dále vylepšen. Tyto úpravy ocení především motoristé hledající vůz, který se liší od masové produkce a z něhož vyzařuje čistá síla.

Cupra Ateca Special Edition si klade za cíl potěšit milovníky SUV limitovanou edicí. Antonino Labate, ředitel strategie, obchodu, rozvoje a operací společnosti k vozu říká: „Výjimečnost je jednou ze základních hodnot vize značky Cupra. Stejně, jako v loňském roce u modelu Cupra R, chceme nabídnout limitované edice i u našich ostatních nejúspěšnějších modelů a překvapit všechny s vášní pro exkluzivní design. Cupra Ateca Special Edition je dělaná ručně, čímž posunula pojem zakázková výroba na novou úroveň.“

Srdcem automobilu zůstává čtyřválcový agregát 2.0 TSI s přímým vstřikováním benzinu a výkonem 300 koní. Maximální točivý moment činí 400 Nm. Přeplňovaný motor spolupracuje se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG, vůz má pohon všech čtyř kol 4Drive a progresivní řízení.

Vylepšený design exteriéru
Nová exkluzivní 20” kola z lehkých slitin zaručují modelu přitažlivější vzhled, standardem jsou brzdy Brembo s vysokým brzdným účinkem. Samozřejmě nechybí nápis Brembo na brzdových třmenech ani odvrtávané brzdové kotouče, které jsou takto lépe chlazeny. Karbonové vlákno na zpětných zrcátkách propůjčuje vozu sportovnější vzhled, zadní spoiler z téhož materiálu krom toho také lepší přítlak.

Vylepšení se týká také nového výfukového potrubí vyhlášené značky Akrapovič. To nejen snižuje hmotnost vozu o 7 kilogramů, ale navíc posádce dopřeje jedinečný zvukový zážitek. Celek podtrhuje speciální barva karoserie Graphene Grey.

Interiér protkán jedinečnými detaily
Interiér vozu CupraA Ateca Special Edition přináší vyšší úroveň propracovanosti a vizuální přitažlivosti. Přední sportovní sedadla jsou čalouněna Alcantarou v exkluzivní barvě Petrol Blue. Stejně barevná broušená kůže je použita i na čalounění výplní dveří a zadních sedadel. Jde o zcela nové pojetí sportovně, ale zároveň elegantně řešeného interiéru.

Nová barevná kombinace čalounění je doplněna karbonovými rámečky kolem výdechů klimatizace a kolem jejích ovladačů. Tvůrci automobilu kladli důraz na detail, proto vůz přijíždí i s novými podlahovými rohožemi s logy Cupra. Model Cupra Ateca Special Edition bude možné objednávat na konci roku 2019.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.