Citroën představil SUV C5 Aircross Hybrid

Velké SUV francouzské automobilky Citroën bylo nyní představeno i ve své plug-in hybridní verzi. Celkový výkon hybridní soustavy je 165 kW, čistě na elektrický pohon vůz ujede 50 kilometrů.

Nové SUV C5 Aircross Hybrid staví na své variabilitě, když má tři samostatná sklopná a podélně posuvná sedadla vzadu s nastavením sklonu opěradla. Objem zavazadlového prostoru se pohybuje od 460 do 600 litrů a samozřejmostí je také výborná nabídka místa pro posádku.

Automobil těží ze spojení benzinového motoru PureTech 180 o objemu 1,6 litru a výkonu 133 kW a elektrického motoru s výkonem 80 kW. Hnací ústrojí doplňuje osmistupňová automatická převodovka e-EAT8. Kumulovaný výkon činí 165 kW (225 koní), a točivý moment 320 Nm.

Vůz nabízí dojezd v elektrickém režimu 50 km. Prvních 100 kilometrů při plném využití plně nabité baterie by pak automobil měl zvládnout s průměrnou spotřebou 1,7 litru v cyklu WLTP. V reálu se samozřejmě spotřeba bude lišit podle stavu akumulátoru a možností využití nashromážděné energie – stejně jako u jiných hybridů.

Obecně hybridní automobily představují cestu jak vyhovět nesmyslně drastickým emisním limitům z pera Evropské unie a současně zachovat produkci vozidel se spalovacími motory.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.