Chystá se nová velká škodovka!

Škoda Auto uvolnila první skicu interiéru nečekané studie Vision 7S, která ukazuje prostorný vůz se zcela novým variabilním interiérem a místem až pro sedm osob. Tedy jak se to vezme, na skice je vidět šest plnohodnotných sedadel a jako sedmá je pozice pro dětskou autosedačku, chytře na nejbezpečnějším místě vozu.

Čistě elektrická studie Vision 7S je první koncepční vůz značky Škoda, který je formován novým designovým jazykem. Automobilka nyní odhaluje první skicu, na níž je interiér vozu. Minimalistický interiér se kromě udržitelných materiálů vyznačuje velkorysým prostorem s třetí řadou sedadel a Simply Clever prvky, typickými pro mladoboleslavskou značku.

„Náš nový designový jazyk je minimalistický, funkční a autentický. I v budoucnu se zaměříme na klasické přednosti vozů Škoda, mezi které patří velkorysý prostor, snadné ovládání a vysoká funkčnost. S novým designovým jazykem učinila Škoda Auto další krok, a ještě více se zaměří na zákaznickou zkušenost. Velkou kreativitu našich designérů a konstruktérů podtrhují variabilně posuvné prvky interiéru a nově vyvinuté Simply Clever prvky, jako je například zabudovaná dětská autosedačka. Minimalistické linie interiéru navazují na čisté linie exteriéru vozu,“ říká Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti Škoda Auto.

Nové designové prvky
Interiér nového koncepčního vozu Vision 7S se vyznačuje symetrickým „obepínajícím“ designem. Široká horizontální palubní deska zasahuje až ke dveřím, čímž ještě více zvyšuje pocit prostornosti. Optimálně umístěná odkládací plocha pro ruku umožňuje pohodlné ovládání dotykové obrazovky a tlačítek pro rychlý přístup s haptickou odezvou. Dotyková tlačítka má rovněž nově navržený volant.

Ambientní osvětlení osvětluje různé části interiéru, včetně stavu nabíjení, a poskytuje vhodné osvětlení při nastupování a vystupování z vozu. Výplně dveří mají rovněž interaktivní haptické a vizuální prvky. Integrovaná dětská autosedačka je umístěna ve středové konzoly, nejbezpečnějším místě ve voze. Opěradla předních sedadel jsou vybavena držáky na multimediální zařízení pro cestující ve druhé a třetí řadě. Nachází se zde také integrované batohy.

Inovativní posuvné ovládací prvky pro různé režimy
Prostorný interiér má dvě různé konfigurace, které nabízejí nový prostorový zážitek pro samotnou jízdu a odpočinek. V režimu Jízda jsou všechny ovládací prvky v základní poloze a centrální dotykový displej je otočen vertikálně, aby optimálně zobrazoval důležité informace během jízdy. Režim Relax lze aktivovat při nabíjení nebo při zastávce na odpočinek. Volant a přístrojová deska se posunou dopředu a sedadla v první a druhé řadě se posunou dozadu, aby mohli cestující sedět ještě pohodlněji. Tato varianta nabízí cestujícím maximální prostor a komfort.

Škoda oznámila svůj nový designový jazyk již v březnu na výroční tiskové konferenci. Je založen na klasických hodnotách značky, mezi které patří robustní vzhled, funkčnost a autenticita. Vyznačuje se velkorysým prostorem, odolnými a udržitelnými materiály a aerodynamickým, efektivním tvarem karoserie. Nyní se v tomto novém designovém jazyku bude postupně představovat první designová studie, která by časem mohla vyústit až v plnohodnotný nový model mladoboleslavské automobilky.

Mohlo by se vám líbit...