Barometr trhu ojetin: rodinná auta jsou v době dovolených v kurzu

Letošní léto se nese ve znamení růstu prodejů ojetin. Zájem je přitom především o rodinné vozy typu SUV, MPV a kombi.

Doba dovolených přinesla až nečekaný zájem o ojeté automobily. Daří se zejména větším modelům, schopným plnit rodinné požadavky při cestě na dovolenou. Kromě klasických kombíků tak neutuchá zájem ani o MPV a SUV, kterým se daří i v letních měsících právě z důvodu nabídky vnitřního prostoru. Svou úlohu zde hraje určitě i jistá univerzálnost (použitelnost v zimních měsících) a dojem vysoké bezpečnosti, což je při cestách na dovolené s dětmi pro mnohé motoristy naprosto rozhodující.

Stále sílí zájem o zánovní ojetiny, naproti tomu klesá počet dovozů. V případě rodinných aut se ale daří automobilům prakticky jakéhokoli stáří. Lidé si totiž před dovolenou často pořizují nová auta – přitom ale v případě ojetých není vždy cesta do zahraničí hned rozumná. Každý by měl vůz nejprve trochu poznat a vychytat případné mouchy, než se s ním vydá třeba do Chorvatska k moři.

I nadále lze očekávat posilování prodejů ojetých vozů, a to zejména těch rodinných. Tento trend by měl vydržet až do září, kdy lze očekávat určité změny, kterým se budeme více věnovat příští měsíc. Tradičně se daří modelům mladoboleslavské automobilky bez rozlišení karoserie a ani v tomto ohledu se jistě nic nezmění.

Určité posílení zájmu lze vypozorovat u Škody Roomster, jejíž ceny začínají být vzhledem k nabídce místa lákavější, než tomu bylo dříve. Stále jde ale o vozidlo, jehož design oslovuje pouze některé motoristy a převažuje počet těch, jimž se nelíbí. Jen málo kdo z této skupiny se pak nechá zlomit zajímavější cenou.

Co je barometr trhu ojetin
Barometr trhu ojetin je sérií článků, vycházejících každý měsíc. Za pomoci dat sesbíraných autorem, který se jako novinář v prostředí obchodu s ojetými automobily řadu let pohybuje, a dat poskytnutých významnými obchodníky s ojetými vozy, hodnotí situaci na českém trhu s ojetinami a snaží se předpovídat další vývoj.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.