Autosalon v Šanghaji uvidí další VW s elektrickým pohonem

Značka Volkswagen představí ve světové premiéře studii ID. ROOMZZ na autosalonu Auto Shanghai, který patří mezi největší automobilové veletrhy v Číně.

Volkswagen slibuje variabilní a všestranný model, který se stane dalším členem rodiny ID. Sériová verze SUV s nulovými emisemi, jehož interiér má charakter salonku, bude uvedena na trh v roce 2021 a to nejprve v Číně. Právě proto se studie naznačující jak bude novinka vypadat, představí na autosalonu v Šanghaji. Ten se uskuteční ve dnech 16. až 24. dubna 2019.

I šestý člen rodiny elektromobilů je zkonstruován na základě modulární platformy MEB pro vozidla s elektrickým pohonem, stejně jako již představený kompaktní ID., ID. CROZZ, ID. BUZZ, ID. VIZZION a ID. BUGGY. Zde tedy ničím nepřekvapí.

Přesto studie ID. ROOMZZ přichází s několika inovacemi. Jak její název naznačuje, předkládá studie progresivní návrhy pro další vývoj interiéru z hlediska jeho variability, a to zejména zcela novým uspořádáním sedadel, kvalitními materiály a individualizovatelným osvětlením. Ve studii ID. ROOMZZ dochází navíc k dalšímu propojení systémů IQ. Drive. Režim ID. Pilot zde umožňuje autonomní jízdu bez aktivního přispění řidiče (úroveň 4).

„ID. ROOMZZ ukazuje, jak si představujeme budoucnost velkých SUV s elektrickým pohonem. Puristické estetické pojetí umocňuje jednoznačnou funkci, zážitky uživatelů jsou intuitivní a přirozené,“ říká Klaus Bischoff, šéfdesignér značky Volkswagen.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *