Autosalon Paříž 2022: Peugeot se na domácí půdě představí ve velkém stylu

Dobu největší slávy už mezinárodní autosalony mají zřejmě za sebou. Nicméně neznamená to, že by končily. Pařížský autosalon totiž hlásí comeback. Podaří se mu obnovit lesk autosalonů? Zprávy od automobilek, které se tohoto automobilového svátku zúčastní, jsou povzbudivé. Například Peugeot chystá na domácí půdě velkolepou show.

Pro Peugeot je pochopitelně autosalon ve francouzské metropoli důležitý. Francouzská veřejnost totiž loni Peugeot zvolila preferovanou francouzskou značkou v rámci všech kategorií produktů. Oblíbená automobilka tak má jedinečnou příležitost se po čtyřech letech opět představit domácímu publiku. A rozhodla se to udělat ve velkém stylu. Na stánku na výstavišti Porte de Versailles v Paříži vystaví na rozloze 900 m2 spoustu atraktivních exponátů, mezi nimi i tři světové premiéry.

Největším lákadlem bude zajisté nový Peugeot 408. Tento fastback zaujme kromě jedinečného vzhledu také technikou zaměřenou na efektivitu a inteligentní elektrifikaci se dvěma plug-in hybridními motory o výkonu 180 a 225 koní. Jeho silnou stránkou je i probouzení emocí prostřednictvím nejmodernějších technologií zajišťujících potěšení z jízdy a intuitivní používání.

Kromě čtyř vozů Peugeot 408, které si budou moci návštěvníci prohlédnout, si jistě získá pozornost i vůz instalovaný v kouli nazvané „La Sphère“, pozoruhodné konstrukci vysoké přes 6 metrů, která je průhledná a otočná a umožňuje návštěvníkům prohlédnout si vůz ze všech úhlů. „La Sphère“ byla poprvé instalována v červenci v muzeu Louvre Lens pro natáčení videí, která byla 4. srpna zveřejněna na sociálních sítích. Na autosalonu bude tento nevšední umělecký objekt k vidění po celý týden.

Další zajímavým exponátem bude Peugeot E-208 s novým elektromotorem o výkonu 115 kW (156 koní) a baterií nové generace. Oproti současnému provedení tak vůz posílí o 15 procent. Silnější motor s novou baterií spolu s řadou evolucí, které od roku 2021 výrazně zlepšily energetickou účinnost vozu, zajistily, že dojezd nového Peugeotu E-208 může přesáhnout až 400 km. Spotřeba přitom dosahuje hodnoty pouhých 12,0 kWh/100 km.

Peugeot E-208 dostal novou baterii a nabídne delší dojezd

Fanoušci motoristického sportu si určitě nenechají ujít jednou z hlavních atrakcí na stánku, a to Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar, inovativní vůz, který je od července přihlášen do kategorie Le Mans Hypercar mistrovství světa ve vytrvalostních závodech (WEC). V roce 2023 se Peugeot s vozem 9X8 zúčastní výjimečné události, kterou bude 100. ročník závodu 24 hodin Le Mans.

Peugeot 9X8 potěší fanoušky rychlých kol

Charismatický Peugeot 9X8 svým vzhledem šelmy vzbuzuje obdiv, současně ale díky hybridnímu pohonu (motor V6 se dvěma turbodmychadly a výkonem 707 koní vzadu a elektromotor s výkonem 272 koní vpředu) slouží jako laboratoř pro elektrifikaci silničních modelů Peugeot. Názornou ukázkou je model Peugeot 508 PSE, který je na stánku rovněž přítomen ve verzi SW. Sériový Peugeot 508 PSE o výkonu 360 koní i závodní speciál 9X8 vyvinul stejný tým divize Peugeot Sport.

Nová „čtyřistaosmička“ bude po svém uvedení na trh jedním z nejatraktivnějších liftbacků

Příznivce skútrů potěší nový elektrický Peugeot e-Streetzone. Elektroskútr s jednou či dvěma vyjímatelnými bateriemi, dojezdem 112 kilometrů a schopností dobíjení z jakékoli domácí zásuvky nepochybně nadchne nejednoho Pařížana znaveného každodenním utrpením, které mu způsobuje cestování ucpanými pařížskými ulicemi. Peugeot na svém stánku ukáže ještě mnoho dalších exponátů. Kromě toho se návštěvníci mohou setkat i s ambasadory značky. Přijdou například piloti závodních vozů Jean-Eric Vergne, Paul di Resta a Mikkel Jensen, Miss France 2022 Diane Leyre nebo ragbisté klubu Stade Toulousain, kteří loni získali titul mistra Evropy i Francie.

Elektroskútr představuje jednostopé řešení do městských ulic

Mohlo by se vám líbit...