Audi Sport slaví páté vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu

Napětím až do poslední sekundy se vyznačoval průběh 47. ročníku čtyřiadvacetihodinového závodu na Nürburgringu. Po turbulentním závěru zvítězilo Audi R8 LMS se startovním číslem 4, které dojelo do cíle s náskokem jednoho kola před loňským vítězným týmem Porsche. Pro Audi Sport Team Phoenix se sídlem na Nürburgringu to bylo již třetí vítězství s Audi a pátý triumf ve dvacetileté historii týmu.

Audi R8 LMS #14 (Audi Sport Team Car Collection), Christopher Haase/Marcel Fässler/René Rast/Markus Winkelhock

„Srdečně blahopřeji celému týmu,“ řekl Chris Reinke, vedoucí oddělení Audi Sport customer racing. „Tentokrát jsme zvítězili díky jedinečné kombinaci zcela odlišných faktorů. Startovní pole nebylo zcela vyrovnané a naši konkurenti dosahovali většinou lepších časů na kolo. Bezchybné a výborné výkony našich jezdců nás však uchránily před penalizacemi. Nová evoluční verze závodního vozu Audi R8 LMS fungovala perfektně a tým Ernsta Mosera znovu dokázal, že je na vrcholu i v mezinárodním porovnání.“ Tým z vrchoviny Eifel zvítězil na domácí půdě s vozy Audi již v letech 2012 a 2014, předtím tým vybojoval další dvě vítězství.

Tři závodní vozy Audi R8 LMS se po většinu závodu pohybovaly v první desítce. Vůz se startovním číslem 4 se poprvé dostal do vedení až ve 142. kole, a to poté, co byla dlouho vedoucímu závodnímu vozu Porsche udělena časová penalizace. Šanci na vítězství měl také tým Audi Sport Team Land, který na Nürburgringu zvítězil v barvách značky Audi v roce 2017. Avšak dvě hodiny před koncem závodu musela posádka Christopher Haase/Kelvin van der Linde/Christopher Mies/René Rast ze závodu odstoupit kvůli poškozené pneumatice závodního vozu Audi R8 LMS týmu Wolfganga Landa.

Veškeré naděje čtyřech kruhů tak směřovaly ke čtveřici jezdců Audi Sport, Pierre Kaffer/Frank Stippler/Dries Vanthoor/Frédéric Vervisch, kteří se svého úkolu zhostili mistrně. Cílem projel teprve jednadvacetiletý belgický jezdec Dries Vanthoor, pro něhož to bylo první vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu. Poprvé se z triumfu v tomto náročném závodě radovali také Pierre Kaffer, který v regionu Eifel vyrůstal, a Frédéric Vervisch.

Belgičan se již v lednu v Dubaji podílel na historicky prvním vítězství nejnovější evoluční verze závodního vozu Audi R8 LMS ve 24h závodě. Frank Stippler, rodák z Kolína nad Rýnem, zvítězil v legendárním závodě na Nürburgringu již v roce 2012 s Audi. Od roku 2009 si závodní vozy GT3 oddělení Audi Sport customer racing připsaly na své konto již 13 celkových vítězství ve 24h závodech na celém světě.

Více se dočtete na stránkách našeho partnerského magazínu RacingLife.cz ZDE.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.