Alonso testoval Toyotu Hilux v úpravě pro Dakar

Fernando Alonso, závodní jezdec týmu Toyota Gazoo Racing, dokončil v Jihoafrické republice dvoudenní testování za volantem vítězného dakarského speciálu Toyota Hilux.

Fernando Alonso, jenž po boku stájových kolegů Sébastiena Buemiho a Kazukiho Nakadžimy aktuálně vede v bodování závodních jezdců světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA (WEC), strávil dva dny exkluzivním testováním na poušti Kalahari, kde se seznamoval se specifickými nároky dálkových rallye.

Testování zorganizoval tým Toyota Gazoo Racing South Africa, aby si Alonso mohl poprvé vyzkoušet podmínky takové soutěže. Role Alonsova učitele se při testování ujal někdejší dakarský vítěz Giniel de Villiers, pravidelný účastník dálkových rallye v barvách týmu Toyota Gazoo Racing South Africa.

Toyotu Hilux, která letos v lednu v rukách Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela Rallye Dakar vyhrála, pohání pětilitrový vidlicový osmiválec s maximálním výkonem 385 koní a točivým momentem 620 Nm. Fernando Alonso vůz testoval na dvou pouštních okruzích o délce 8 a 17 km.

„Dakar jsem sledoval a díky týmu Toyota Gazoo Racing jsem dostal příležitost přijet sem do Jižní Afriky otestovat si vítězný dakarský Hilux. Moc mne to bavilo. Samozřejmě se to liší od toho, co jsem zvyklý pilotovat, ale bylo to velmi zajímavé. Postupně jsme zrychlovali, učil jsem se kolo za kolem. Nebylo snadné číst nerovnosti a odhadnout, jakou rychlost zvolit, ale moje jistota pomalu rostla. Z Hiluxu mám skvělý pocit. Má dobrý záběr, je vyvážený, má velký výkon a pozoruhodné brzdy. Pocity při řízení tohoto vozu jsou neuvěřitelné,“ prohlásil po testu Alonso.

„Pro tým to byla skvělá zkušenost spolupracovat s jezdcem Fernandova kalibru. Je hned zřejmé, proč při okruhovém závodění dosáhl takových úspěchů. Na toto testování byl velmi dobře připraven a projevil nesmírnou snahu se během dvou dnů co nejvíce naučit. Rallyové závody se od závodění na okruhu zásadně liší, ale Fernando vykázal pozoruhodný pokrok a vypadalo to, že se celou dobu zároveň skvěle baví. Jsem hrdý, že se rozhodl otestovat Toyotu Hilux v Jižní Africe, a věřím, že to pro něj byla užitečná zkušenost,“ prohlásil Glyn Hall, šéf týmu Toyota Gazoo Racing South Africa.

Zda bude spolupráce týmu v oblasti dálkových rallye s bývalým pilotem Formule 1 Fernandem Alonsem pokračovat, ale neprozradil. Až čas tedy ukáže. Třeba se Alonso nakonec objeví i na startu Rallye Dakar.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Michek napsal:

    Alonso a Martin Michek to jsou pro mě největší borci 🙂 Přeji jim hodně úspěchů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.